Ewa Wojaczek

Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą. Od 15 lat pracuję z Dziećmi, Rodzicami, Opiekunami, a także z Nauczycielami i Specjalistami pracującymi z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach magisterskich pedagogika oraz psychologia ze specjalnością psychologia dzieci i młodzieży. Ukończyłam też 4 letnie szkolenie z psychoterapii w podejściu systemowym i psychodynamicznym (Szkoła psychoterapii - Studium Terapii Rodziny prowadzone przez Stowarzyszenie Opta w Warszawie). Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych w Gdańsku i w Warszawie, oraz w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych.

Na przestrzeni lat ukończyłam liczne szkolenia z zakresu wsparcia emocjonalnego dziecka, diagnozy potencjału poznawczego, analizy objawów psychosomatycznych u dzieci i młodzieży, rozwoju psychoseksualnego dziecka, wsparcia w kryzysie, między innymi w sytuacji rozstania rodziców. Ukończyłam także szkolenie podstawowe i zaawansowane z mediacji rodzinnej oraz szkolenie z samoregulacji (Self-Reg).

Pomagając, łączę pracę z Dzieckiem z pracą z całą Rodziną. Wierzę, że wówczas możemy wypracować trwałe zmiany, które pozwolą Waszej Rodzinie na osiągnięcie celu, na którym Wam zależy. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości. Ważne dla mnie są potrzeby wszystkich osób w Rodzinie i razem z Wami poszukuję sposobów ich zaspokajania.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córek. Domowe podwórko jest dla mnie polem jednego z ważniejszych szkoleń, i miejscem, gdzie wiele teorii psychologicznych podlega weryfikacji przez moje dzieci.

 

Zapraszam do kontaktu, do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Emma Nawrocka

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów filozoficznych i socjologicznych. Wswojej pracy zawodowej postanowiłam skupić się na psychologii. Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności psychoseksuologia na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas tych studiów aktywnie uczestniczyłam w badaniach i pracach naukowych. Jeden z artykułów oraz swoją pracę magisterską poświęciłam na zgłębianie tematu autyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem relacji „dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - rodzic - psycholog/terapeuta”.

Dotychczas pracowałam m.in. w placówkach przedszkolnych jako terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Aktualnie jestem psychologiem, warsztatowcem i nauczycielem języka migowego w szkole podstawowej oraz liceum.  Jako CODA (Child of Deaf Adults), czyli słyszące dziecko niesłyszący dorosłych, staram się zwiększać świadomość na temat osób z niepełnosprawnością. Szczególną uwagę poświęcam społeczności Głuchych i Polskiemu Językowi Migowemu.

Specjalizuje się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i ADHD, także w pracy z ich rodzicami. Posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) oraz przeprowadzania testów oceniających inteligencję i zdolności poznawcze za pomocą Skali Inteligencji Stanford-Binet 5 (SB5).

W wolnym czasie jestem wolontariuszką fundacji Mózg na Fali,m. Ponadto, rysuje, maluje, czytam książki biograficzne i spaceruje ze swoją psinką Cytrą.
W swojej pracy stawiam na empatię i współpracę!

W Naszej Bazie zapraszam na zajęcia TUS dla przedszkolaków oraz na konsultacje indywidualne.

 

Do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sylwia Bięga

Wspieranie drugiego człowieka to według mnie tworzenie empatycznej relacji i dążenie do zmian poprzez codzienne, pojedyncze działania. Wierzę, że małe kroki mogą dużo zmienić, porządkują nasze życie i wpływają na treść tego, co myślimy o sobie.

Swój warsztat opieram na wiedzy i doświadczeniu, które zbieram pracując z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Bliska jest mi filozofia Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, ukończyłam szkolenie terapeutyczne I i II stopnia i stale rozwijam się w tym nurcie, jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR.

Na co dzień pracuję jako psycholog w liceum ogólnokształcącym, gdzie towarzyszę młodym ludziom w ich szkolnej i pozaszkolnej rzeczywistości, w poszukiwaniu własnych rozwiązań, odkrywaniu sensów, zdolności i zasobów.

Poza gabinetem można mnie spotkać w lesie, na ścieżkach biegowych i rowerowych.

Do Naszej Bazy zapraszam Młodzież na środowe konsultacje. 

Od serca zapraszam do kontaktu.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Małgorzata Feldman

Jestem absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz aplikantką radcowską Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam w kancelariach specjalizujących się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego oraz w dziale prawnym Urzędu Miasta Sopotu.

Dodatkowo, jestem studentką V roku psychologii (specjalizacja z psychologii klinicznej oraz psychologii dzieci i młodzieży) na Uniwersytecie Gdańskim i trenerką TUS.

W wolnym czasie jestem wolontariuszką fundacji Mózg na fali. Ponadto, interesuję się fotografią, historią kina oraz uwielbiam grę w tenisa i narciarstwo. W swojej pracy stawiam na kompleksową pomoc, empatię i współpracę.

W Naszej Bazie zapraszam na konsultacje prawne, w piątki (14:30-19:00).

 

Do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Marta Molenda

Jestem absolwentką pedagogiki i psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja psychologia dzieci i młodzieży oraz psychologia rodziny). Na co dzień jestem psychologiem szkolnym w jednej z gdańskich szkół podstawowych, prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci i młodzieży, a także spotkania z rodzicami.
Ukończyłam dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży organizowane przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.
Od kilkunastu lat związana jestem ze Stowarzyszeniem Dom na Skraju, pełniąc w nim wielorakie funkcje - wychowawcy, szefowej wychowawców i wicepreza Stowarzyszenia.

Od wielu lat fascynuje mnie Porozumienie bez Przemocy (NVC) i praktyka uważności (Mindfuless), którymi zarażam innych w ramach warsztatów i wdrażam w zajęciach z dziećmi i młodzieżą.
Swój warsztat pracy doskonaliłam biorąc udział w szkoleniach: 8 tygodniowym programie redukcji stresu (MBSR) pod kierunkiem Marty Znanieckiej, kilkumiesięcznym szkoleniu dla nauczycieli „Mindfulness i komunikacja empatyczna”, oraz 80-godzinnym warsztacie rozwoju osobistego metodą Porozumienia bez Przemocy pod kierunkiem Bożeny Szymuli.
W życiu prywatnym pasjonują mnie podróże małe i duże w Polsce i na świecie, oraz spacy i wyprawy rowerowe po górach, lasach i dolinach.

W Naszej Bazie zapraszam na zajęcia grupowe Dzieci ze szkół podstawowych.

 

Do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kasia Płotka

Jestem absolwentką studiów logopedycznych na Uniwersytecie Gdańskim.

Ukończyłam również studia kwalifikacyjne podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej - wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Uzyskałam tym samym kwalifikacje do pracy jako pedagog specjalny - terapeuta w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.

Ponadto od kilkunastu lat jestem związana z poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Gdańsku, gdzie pracuję jako logopeda, a także prowadzę terapię czaszkowo-krzyżową. Pracując w poradni ukończyłam liczne kursy dotyczące diagnozy i terapii logopedycznej, szkolenie integracji sensorycznej I i II stopnia oraz siedmiomodułowy kurs terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym.

Od zawsze moje zainteresowania skupiały się na człowieku, jego rozwoju, zwłaszcza emocjonalno - społecznym. W swojej pracy poszukiwałam najlepszej dla mnie formy kontaktu z małym pacjentem i doprowadziło mnie to do momentu w którym uznałam, że praca z ciałem jest w tym obszarze bardzo efektywna. Dlatego od kilku lat poszerzałam swoje umiejętności w tym zakresie, co w efekcie doprowadziło mnie do zainteresowania się terapią czaszkowo - krzyżową.

W tej niezwykłej relacji dwojga ludzi opartej na bliskości, szacunku i zaufaniu tak wiele się zadziewa. Dłonie terapeuty wsłuchują się w przepływ, rozpoznają zastoje w ciele i miejsca, w których skumulowały się trudne emocje i traumy w nim zapisane. Ciało pacjenta samo dąży do uzyskania pierwotnej równowagi i harmonii. Jednocześnie uczestnicząc w tej formie terapii pacjenci poszerzają swoją świadomość ciała i uczą się lepiej odczytywać sygnały z niego płynące. Zaletą tej formy terapii jest fakt, że nie ma ona żadnych ograniczeń wiekowych. Może z niej korzystać zarówno ten mały człowiek, który dopiero przyszedł na świat, jak i ten który żyje na nim już wiele lat. Terapia czaszkowo-krzyżowa nie wymaga angażowania procesów poznawczych, dlatego klienci zawsze wychodzą z niej zrelaksowani i odprężeni, bardzo często z poczuciem ulgi i zrzucenia ciężaru będącego wynikiem traum i stresu.

Na co dzień jestem mamą trójki dzieci i miłośniczką leśnych wypraw. Kontakt z naturą pozwala mi zatrzymać się w biegu, poczuć ciało, uziemienie i zespolenie z wszechświatem.

Do Naszej Bazy zapraszam na terapię w poniedziałki (9-12) i wtorki (13-19).

 

Do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aleksandra Krzywda

Ukończyłam Psychologię wraz z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Gdańskim. W celu dokształcania ukończyłam podyplomową pedagogikę, jestem również trenerem TUS .

W swojej pracy terapeutycznej skupiam się na wsparciu dzieci i nastolatków oraz ich rodziców w różnych obszarach w placówkach oświatowych oraz gabinecie terapeutycznym. Trudności emocjonalno-społeczne, problemy z zachowaniem czy niska samoocena to tylko nieliczne wyzwania z którymi pomagam się zmierzyć się moim podopiecznym.

Ukończyłam wiele szkoleń m.in.: wstęp do terapii poznawczo-behawioralnej STER na ACT. Elementy terapii akceptacji i zaangażowania w pracy z dziećmi i młodzieżą, Nastolatek w kryzysie, III stopniowy kurs terapii behawioralnej, radzenia sobie z zachowaniami trudnymi, kurs Ruchu Rozwijającego wg Veroniki Sherborne, kurs mediacji a także liczne webinaria z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą z trudnościami emocjonalnymi.

Podczas wsparcia młodych ludzi stawiam na pracę na relacji, wykorzystuję przy tym techniki poznawcze i behawioralne, a także elementy terapii akceptacji i zaangażowania oraz uważności.

Zawsze wychodząc z założenia, że metody pracy dopasowuję do dziecka, a nie dziecko do metody, staram się być jego przewodnikiem, który wskaże mu drogę, którą przejdzie, jak będzie gotowy. Ważna jest też dla mnie jednoczesna praca z rodzicem, bo holistyczne oddziaływania na dziecko i jego rodzinę przynoszą najlepsze efekty.

 

Do zobaczenia w Naszej Bazie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Magdalena Zarembska

Jestem psychologiem, psychoonkologiem, oraz trenerem kompetencji miękkich. Ukończyłam szkolenie podstawowe z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Trening Umiejętności Społecznych.

Na co dzień jestem psychologiem pracującym z młodzieżą w liceum ogólnokształcącym, więc bardzo bliska i znana jest mi rzeczywistość, w której funkcjonuje młodzież.
W swojej pracy łączę narzędzia i metody z różnych podejść, dostosowując je do sytuacji, a najważniejszym kierunkiem jest dla mnie indywidualna wartość każdego człowieka. Zawodowo współpracowałam również z organizacjami pozarządowymi, wspierając ludzi na drodze do rozwoju.

Jestem osobą bardzo ciekawą świata, a co za tym idzie moją pasją stał się rozwój – staram się wciąż doskonalić swoje umiejętności poprzez różnego rodzaju kursy i szkolenia.
Prywatnie jestem pasjonatem literatury, sztuki żywego słowa oraz muzyki. W ramach rozwoju osobistego ukończyłam szkołę muzyczną oraz studia licencjackie z filologii polskiej. Uwielbiam, gdy wokół mnie się dużo dzieje, a moim znakiem rozpoznawczym jest szeroki uśmiech na twarzy.

W Naszej Bazie zapraszam Młodzież na konsultacje (on-line).

 

Do zobaczenia on-line!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aleksandra Gąsior

Jestem psychologiem i psychoonkologiem.

Ukończyłam studia magisterskie ze specjalnościami: psychologia kliniczna oraz psychologia dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu psychologii klinicznej oraz psychoonkologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Obecnie podjęłam 4 - letnią szkołę psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Jestem także w trakcie szkolenia z zakresu Terapii Simontonowskiej.

Doświadczenia zawodowe zdobywałam w szpitalach, placówkach edukacyjno - terapeutycznych, fundacjach i stowarzyszeniach oraz oraz ośrodku interwencji kryzysowej.

W swojej pracy kieruję się zasadami etyki zawodowej oraz indywidualnym podejściem do każdego człowieka. Niezwykle bliskie jest mi podejście integracyjne dlatego w swojej praktyce czerpię z wielu nurtów oraz łączę metody i narzędzia proponowane przez różne podejścia.

W indywidualnym kontakcie terapeutycznym najważniejsza jest dla mnie relacja oparta na zaufaniu, autentyczności i akceptacji.
Podczas każdego spotkania, w bezpiecznej przestrzeni, z empatią i uważnoscią towarzyszę drugiemu człowiekowi w jego indywidualnej drodze ku zmianie, doświadczaniu w niej samego siebie oraz poszukiwaniu rozwiązań, które odpowiedzą na jego aktualne potrzeby.

W procesie pracy z dziećmi i młodzieżą bliskie jest mi podejście systemowe. Wierzę, że dzięki otwartości i poznaniu wzajemnych potrzeb, emocji i perspektyw oraz pracy nad komunikacją, wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć ważny dla rodziny cel w zgodzie i w zaopiekowaniu każdego jej członka.

Prywatnie jestem kolekcjonerką nietypowych marzeń i miłośniczką podróży, kuchni włoskiej oraz długich spacerów o każdej porze roku. Niezwykle cenię sobie kontakt z naturą, leśne i jeziorne kąpiele oraz obcowanie ze sztuką, która nieustannie zaskakuje mnie i porusza. Uwielbiam muzykę, dobrą kawę i  stare polskie komedie.

W Naszej Bazie zapraszam do kontaktu indywidualnego młodzież 13+ oraz osoby dorosłe (konsultacje i terapia on-line).

 

Do zobaczenia online!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

Blog